Arıcılık malzemeleri alışverişleriniz aynı gün kargolama ile sizlerle...
0 (533) 442 27 41
Sepetim    0 0,00TL
Sepete Henüz Ürün eklemediniz!

Blog Kategorileri

Kovandaki Besin Stokları Neden Azalır?

2018-01-18 13:32:23 0 By: John Okunma Sayısı: 420

Arıcılık malzemelerinin başı ve organik balın fabrikası olan kovanda canlılar yaşar ve tüm canlılarda olduğu gibi bal arılarının da besine hayatlarını devam ettirebilmek ve çeşitli sebepler ile ihtiyaçları bulunmaktadır. Besin stokları ise bu ve buna bağlı pek çok sebepten azalabilmektedir. Ancak belli başlı azalma sebeplerini şöyle sıralayabiliriz;

1. Hava şartları olumsuz gittiğinde arılar besin toplamak için dışarı çıkamaz ve bitkilerden beklenen özler kovana gelmez bu durumda da arılar mevcut besin stoklarını tüketmeye başlarlar.

2. Arılara kış mevsimi için yapılan besin stoklarının son bahar mevsimde tüketilmiş olması da besin stoklarını etkileyen bir diğer durumdur.

3. Arıcıların son bahar mevsiminde olması gerekenin üzerinde bir bal veriminin elde etmiş olması kovan içerisindeki stoklar için olumsuz bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

4. Tarlacı arıların sahip olduğu sayıda büyük oranda düşüş yaşanması bunun sebebi olarak da tarım ilaçları gösterilmektedir. Bu durumun sonucu olarak da besin stoklarına katkı yapılamaması stokların azalmasında oldukça etkili bir sebep olarak gösterilir.

5.Kış mevsiminin ortalarına doğru yumurta bırakma durumunun yeniden başlaması ve yavruların sıcaklık durumunun sağlanması bununla birlikte de bu durumun sabit kalabilmesi açısından besin gereksinimi doğmaktadır. Bu besin teminini de stokta olan besinlerden giderdikleri zaman kovan içerisindeki besin stoklarında azalma olduğu görülmektedir.

Arılara her ihtimale karşı yedek besinlerin bulunması yaşamlarını devam ettirebilmeleri için şarttır.

Yorumlar

Yorum yaz

 Türkiye’nin en büyük Arıcılık malzemeleri web sitesine hoş geldiniz.Firmamız  siz değerli arıcıların tüm ihtiyacı olan arıcılık malzemelerini satmaktadır. Firmamız bünyesinde görev alan arıcı personelimiz bilgi konusunda da müşterilerimize destek vermektedir.

text_heading

Mağaza Bilgilerimiz

Atatürk Cad. Hıncal Apt. 21/A
Odunpazarı - Eskişehir

0 533 442 27 41

0 533 442 27 41